Jak do skoly bez uceni

Viry a Antivirové Programy

8.1.2009 15:49 | g0esh4cks | 

CO JE TO VIR:
Počítačový virus je spustitelný program, který je schopen sám sebe připojovat k jiným programům a dále se z nich (bez vědomí uživatele) šířit. Vir jako sám o sobě je vlastně skupina sloučených dat s jediným cílem. Viry se od sebe liší, jak rozsahem škod, které způsobí na Vašem počítači, tak i svou velikostí, která jim dodává pohyb. K tomu, aby se virus mohl šířit, potřebuje především vhodné prostředí (počítač s operačním systémem, který virus zná a dokáže ho využívat) a objekty, které dokáže napadnout.

Naštěstí je mnoho antivirových programů, které nám umožňují se proti virům bránit a popřípadě je i zneškodnit. Jedním z těchto programů je AVG. Program AVG od Griosoftu je znám po celém světě a to nejen svou kvalitou. Program má zastoupení ve všech, starých i moderních, operačních systémech - Windows 95/98,NT,Millenium,XP..
Program pro kontrolu Vašich dat komunikuje přímo s jeho uživatelem,nabízí základní testovací funkce, máte v nabídce různé antivirové testy, které když najdou vir a určí jej podle databáze virů, která se spolu s programem aktualizuje, nabídne Vám možnosti naložení s virem - například odstranění nakažených souborů nebo jejich léčení. Program spouští část testu také při zapnutí Vašeho počítače, kdy Vás může hned, ještě než vstoupíte do operačního systému, informovat. Program AVG Vám nejen zkontroluje všechna data ve Vašem počítači, ale také dokáže zajistit majitelům internetu úplnou bezpečnost před vniknutím virů přes tuto síť, protože skoro každý z internetu stahuje soubory nebo stačí i v dnešní době jen prohlížet WWW stránky a vir se k Vám nějakou cestičkou dostane. Proto AVG poskytuje ještě další služby : například…kontrolu e-mailu, rezidentní štít (sleduje operace se soubory a bude vás varovat v okamžiku, kdy se pokusíte o uložení souboru napadeného virem, automatické aktualizace, antivirové jádro a další…

Dalším, známým antivirovým programem je NOD32, který se uplatňuje především ve velkých společnostech. Podporuje nejpopulárnější poštovní servery, má vynikající rychlost skenování a schopnost detekce neznámých virů.

Typy virů:
• Bootviry - napadají pouze systémové oblasti
• Souborové viry - napadají pouze soubory
• Multipartitní viry - napadají jak soubory tak systémové oblasti
• Makroviry